Videoloengu salvestus “loovad viisid lapse emotsionaalse arengu toetamiseks”

5,00

Rubriik:
Loovus on oluline – seda on vast paljud kuulnud? Seda nimetatakse isegi tuleviku kõige olulisemaks oskuseks. Aga mis see täpselt siis on?
Laste loovus on väga ainulaadne ja oluline aspekt nende arengus. Loovust seostakse uute ideede, leidlikkuse, heaolu jm-ga. Aga…
– mis loovus täpsemalt on ja erinevad loovuse teooriad.
– kuidas käsitletakse laste loovust?
– mida mõjutab loovus?
– kuidas toetada erinevas vanuses laste loovust?
Veebiloengut viib läbi Alissa Kiinvald, kes on loovterapeut (MSc) ja LOOV teraapiakeskuse omanik. Alissa on mitu aastat viinud läbi loovteraapia üritusi ja grupitunde beebidele ja väikelastele. Loeng on praktilise fookusega, et anda mõtteid kodusteks tegevusteks enda lapse loovuse toetamiseks.

Selles loengus süveneme teie lapse emotsionaalse heaolu ja arengu loovate vahenditega edendamise olulisesse teemasse. Lapsevanematena on meil kõigil ühine eesmärk – et meie lapsed elaks õnnelikku ja täisväärtuslikku elu. Kuid nende emotsioonide kogu spektri mõistmine ja toetamine võib mõnikord olla keeruline.

Kuidas siis kasvatada last viisil, et tal oleksid teadmised enda ja teiste emotsioonidest, oskused nendega toime tulla ja turvatunne, et kõik emotsioonid on okei?

Lapsed väljendavad end pigem kunsti, muusika ja liikumise kaudu, pakkudes meile ainulaadseid võimalusi oma tundemaailmaga ühenduse loomiseks. Selles loengus tutvustan erinevaid loomingulisi lähenemisviise, mis aitavad tõhusalt toetada teie lapse emotsionaalset kasvu.

Loengu sisu

1. Emotsioonide tähtsus
2. Loomingulised viisid emotsioonide väljendamiseks: praktilised näited
3. Vanemate roll
4. Emotsioonide eiramise tagajärjed
5. Küsimused ja vastused ning arutelu

Loengut viib läbi LOOV teraapiakeskuse omanik ja loovterapeut (MSc) Alissa Kiinvald.