Skip to content

Grupitunnid

grupitunnid ja huviringid
lastele

Meie keskuses toimuvad kõige loovamad ja terapeutilised grupitunnid ning huviringid beebidele, väikelastele ja lastele.

 Grupitundide kirjeldus ja registreerimine septembrist algavatesse kinnistesse gruppidesse kerides alla! Proovitundidesse registreerimine asub siin: https://loovtk.ee/broneeri/

Tunde annavad juhendajad, kellel on selleks pädevused (kõrgharidus loovteraapiates (MSc) vm tunni läbi viimiseks vajalik ette valmistus, nt jooga õpetajatel jooga õpetaja paberid). Peame oluliseks teenuste kvaliteeti ja keskuse juhendajad on väga hoolikalt valitud, et nad sobiksid keskuse väärtustega. 

Grupitunnid on kinnised, mis tähendab, et me komplekteerime neid augustis ja detsembris. Kui kohad on täis ja/või on hooaja keskel soov liituda, siis täida ikkagi vorm ja lisame Su ootenimekirja. Võtame ühendust, kui mõni koht vabaneb või uuesti gruppide komplekteerimise aeg on! 

kuutasu

Kui mõni nädal ei saa grupitunnis osaleda, saab vabade kohtade olemasolul selle asendada samal kuul toimuva mänguhommikuga, mis toimub reedeti. Mänguhommikute kalender

  • 1x nädalas
    42€
    Laste grupitundide kuutasu 1x nädalas grupitunnis käies.
  • 2x nädalas
    80€
    Laste grupitundide kuutasu 2x nädalas grupitunnis käies.

grupitundide kirjeldused

Tund on keskendunud vanem-laps suhte toetamisele ja lapse tajude eakohasele stimuleerimisele erinevate turvaliste materjalide ja tegevuste kaudu. Avastame läbi mänguliste tegevuste objekte, iseennast ja maailma. Liigume, kuulame, katsume, maitseme ja vaatame! Teeme grupitundides palju lahedat mökerdamist – söödavad värvid, agar-agar, voolimismassid jm!

Tunnid toimuvad küll grupis, kuid kesksel kohal on vanem-laps omavahelisel tegevusel. Tunde viib läbi loovterapeut (MSc). 

Eneseregulatsioon on oskus, mis tähendab suutlikkust enda mõtteid ja tundeid tuvastada, analüüsida ning tervislikult juhtida. See ei ole kaasasündinud oskus ehk emotsionaalset sõnavara ja nende juhtimist tuleb lastele õpetada ning mudeldada. 

Grupitund koosneb mängudest ja tegevustest, mille käigus õpime erinevaid tundeid ja kuidas neid väljendada (liikudes, hingates, joonistades, maalides jne). Regulaarselt osaledes annab see lapsele hea emotsionaalse intelligetsuse vundamendi terveks eluks. 

Uuringutest on teada, et laste loovus hakkab kooli minnes langema. Samuti on teada, et loovus on väga oluline omadus, mis aitab elus toime tulla ja tõstab inimese heaolu, sh enesekindlust. Soovime lastes loovust säilitada ja just seda meie grupis teha saabki! 

Gruppi viib läbi loovterapeut ning igal kohtumisel on väikene sisse elamise tegevus (nt vali ruumist ese, mis sind täna kirjeldab), põhitegevus ja lõpuring. Tegevuste eesmärk ei ole teha “ilusaid asju” ja meie ringis ei olegi sellist väljendit. Nt võib teemaks olla “Minu unistuste päev”, kus lapsi toetatakse nende eneseväljenduses ja valikutes, antakse positiivset tagasisidet ja julgustatakse katsetama (ehk loovtööd ei tule ühesugused). Seega – mitte tavaline kunstiring! Lõpunäitust meil ei tule, aga vaimselt terved lapsed küll. 

Joogaharjutused tugevdavad lapse kasvavat organismi ning jooga regulaarne praktiseerimine mõjub hästi laste enesehinnangule ja kasvatab enesekindlust. Ka uuringud on näidanud, et jooga ja teadvelolek parandavad laste füüsilist ja vaimset tervist ning aitab säilitada kontakti iseendaga. 

Joogatund on mänguline ja kaasahaarav, kus läbi lugude, laulude, harjutuste ja mängude õpime tunnetama ja tugevdama oma keha. Tänu joogale on lapsed veelgi avatumad, julgemad, loovamad, tasakaalukamad, hoolivamad ja õnnelikumad. Liikumine reguleerib meie kesknärvisüsteemi ehk siis aitab lastel ka toetada eneseregulatsiooni.

Kas pole mitte äge? Kõik need suurepärased kasutegurid läbi lastele mõeldud joogatunni!

registreerimise vorm

Palun täida antud vorm, kui soovid registreerida grupitundi!